Home      Administration
  Softball, Girls  >    Results       Standings       Rosters       Records        Statistics Program Information Deadline: Tues., May 28
Softball, Girls Results
Select Game Date:
For School Year:
And the Activity:
Conference:
Class:


Monday, April 22, 2019 1:00 PM
  Grand Rapids (7-AAA)  0
  Chisago Lakes (7-AAA)  0
 

Monday, April 22, 2019 1:00 PM
  Hibbing H.S. (7-AAA)  1
  Greenway (7-AA)  11
 

Monday, April 22, 2019 1:00 PM
  Duluth Denfeld (7-AAA)  0
  St. Francis (7-AAAA)  0
 

Monday, April 22, 2019 3:00 PM
  Duluth Denfeld (7-AAA)  0
  Chisago Lakes (7-AAA)  0
 

Monday, April 22, 2019 3:00 PM
  Grand Rapids (7-AAA)  0
  St. Francis (7-AAAA)  0
 

Monday, April 22, 2019 3:00 PM
  Red Lake (8-A)  2
  Pine River-Backus (5-A)  13
(5 Innings)
 

Monday, April 22, 2019 4:00 PM
  Frazee (6-A)  13
  Pelican Rapids (6-A)  3
(5 innings)
 

Monday, April 22, 2019 4:00 PM
  Owatonna (1-AAAA)  0
  Rochester Century (1-AAAA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:00 PM
  Saint James Area (3-AA)  0
  Pipestone Area (3-AA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:00 PM
  St. Paul Washington Technology Magnet (4-AA)  0
  St. Paul Como Park H.S. (4-AAA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:00 PM
  St. Paul Highland Park (3-AAA)  0
  St. Paul Johnson (4-AA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:00 PM
  Silver Bay (Wm. Kelley) (7-A)  0
  Cook County (7-A)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:00 PM
  Houston (1-A)  0
  Mabel-Canton (1-A)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:00 PM
  Perham (8-AA)  4
  Hawley (8-AA)  1
 

Monday, April 22, 2019 4:15:00 PM
  Chaska (2-AAAA)  0
  Hopkins (6-AAAA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:15:00 PM
  Maranatha Christian Academy (5-AA)  0
  St. Croix Preparatory Academy (4-AA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:15:00 PM
  Buffalo (8-AAAA)  0
  Wayzata (6-AAAA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:15:00 PM
  Hill-Murray School (4-AAA)  0
  Hastings (3-AAAA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:15:00 PM
  Minneapolis Roosevelt (4-AA)  0
  Brooklyn Center (5-AA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Burnsville (2-AAAA)  0
  Shakopee (2-AAAA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Cherry (7-A)  6
  Eveleth-Gilbert (7-AA)  3
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Eagan (3-AAAA)  0
  Rosemount (3-AAAA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Farmington (1-AAAA)  0
  Eastview (3-AAAA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Hinckley-Finlayson (5-A)  0
  McGregor (5-A)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Luverne (3-AA)  0
  Edgerton/SW MN Christian (3-A)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Springfield (2-A)  0
  Mt. Lake Area - Comfrey (2-A)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  West Lutheran (4-A)  0
  Mayer Lutheran (4-A)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Mesabi East (7-AA)  1
  Virginia (7-AA)  16
(4 innings)
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Andover (7-AAAA)  0
  Blaine (7-AAAA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Lakeville South (1-AAAA)  0
  Prior Lake (2-AAAA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Breck School (5-AA)  0
  Mounds Park Academy (4-A)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Bagley (8-AA)  16
  Crookston (8-AA)  8
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Cloquet (7-AAA)  0
  Hibbing H.S. (7-AAA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Cristo Rey Jesuit H.S. (4-A)  0
  St Paul Humboldt/Open World Learning (4-AA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Mountain Iron-Buhl (7-A)  0
  South Ridge (7-A)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Mora (7-AA)  11
  Aitkin (7-AA)  3
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Minnehaha Academy (4-AA)  0
  St. Paul Academy and Summit School (4-AA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Orono (6-AAA)  0
  Mound Westonka (6-AAA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Thief River Falls (8-AA)  14
  Warroad (8-AA)  3
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Pillager (6-AA)  5
  Pequot Lakes (8-AA)  6
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Fertile-Beltrami (8-A)  0
  Marshall County Central /Tri-County (8-A)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Blake School (The) (5-AA)  0
  Minneapolis South (3-AAA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Wadena-Deer Creek (8-AA)  28
  Staples-Motley (6-AA)  8
(6 innings)
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Mounds View (4-AAAA)  0
  Woodbury (4-AAAA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Kenyon-Wanamingo (2-AA)  6
  Glenville-Emmons/Alden-Conger (1-A)  7
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Hayfield (1-A)  0
  New Richland-H-E-G H.S. (2-AA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Martin Luther/Granada-Huntley-East Chain/Truman (2-A)  0
  Lyle-Pacelli (1-A)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  northwestern high school  0
  Duluth East (7-AAAA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Marshall School, Duluth (7-AA)  0
  Two Harbors (7-AA)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Hancock (6-A)  9
  Belgrade-Brooten-Elrosa H.S. (6-A)  16
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Ogilvie (5-A)  0
  Hill City (5-A)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Litchfield (5-AA)  0
  Kimball Area (4-A)  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Ada-Borup (8-A)  0
  EGF Sacred Heart  0
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Lake of the Woods H.S. (8-A)  25
  Cass Lake-Bena (8-A)  5
 

Monday, April 22, 2019 4:30 PM
  Lac qui Parle Valley (3-A)  0
  Dawson-Boyd (3-A)  0
 

Monday, April 22, 2019 5:00 PM
  Heritage Christian Academy (4-A)  0
  Lester Prairie \ Holy Trinity (4-A)  0
 

Monday, April 22, 2019 5:00 PM
  Norman County East  0
  Badger/GB-MR (8-A)  0
 

Monday, April 22, 2019 5:00 PM
  Plainview-Elgin-Millville (1-AA)  0
  Chatfield (1-AA)  0
 

Monday, April 22, 2019 5:00 PM
  Watertown-Mayer (5-AA)  0
  Norwood-Young America (5-AA)  0
 

Monday, April 22, 2019 5:00 PM
  East Grand Forks (8-AA)  4
  Red Lake Falls (8-A)  6
 

Monday, April 22, 2019 5:00 PM
  Wheaton-Herman-Norcross (6-A)  0
  Brandon-Evansville (6-A)  10
(5 innings)
 

Monday, April 22, 2019 5:00 PM
  Bertha-Hewitt/ Verndale Raiders (5-A)  14
  Pine River-Backus (5-A)  8
 

Monday, April 22, 2019 5:00 PM
  Bethlehem Academy (1-A)  0
  Blooming Prairie (1-A)  0
 

Monday, April 22, 2019 5:00 PM
    0
  Blooming Prairie (1-A)  0
 

Monday, April 22, 2019 5:00 PM
  West Marshall Fusion (8-A)  0
  Blackduck  0
 

Monday, April 22, 2019 5:00 PM
  Bemidji (8-AAA)  0
  Brainerd (8-AAAA)  0
 

Monday, April 22, 2019 5:00 PM
  Medford (2-AA)  0
  Maple River (2-AA)  0
 

Monday, April 22, 2019 5:00 PM
  Osakis (6-AA)  2
  Albany (6-AA)  11
 

Monday, April 22, 2019 5:30 PM
  Fairmont (2-AA)  0
  Waseca (2-AA)  0
 

Monday, April 22, 2019 5:30 PM
  Pine Island (1-AA)  0
  Rochester Century H.S.  0
 

Monday, April 22, 2019 5:30 PM
  Perham (8-AA)  3
  Hawley (8-AA)  8
 

Monday, April 22, 2019 5:30 PM
  Frazee (6-A)  6
  Pelican Rapids (6-A)  5
(8 innings)
 

Monday, April 22, 2019 6:00 PM
  Edgerton/SW MN Christian (3-A)  0
  Luverne (3-AA)  0
 

Monday, April 22, 2019 6:00 PM
  Saint James Area (3-AA)  0
  Pipestone Area (3-AA)  0
 

Monday, April 22, 2019 6:00 PM
  Randolph (4-A)  0
  West Lutheran (4-A)  0
 

Monday, April 22, 2019 6:00 PM
  Dover-Eyota (1-AA)  14
  Stewartville (1-AA)  5
 

Monday, April 22, 2019 6:00 PM
  Dawson-Boyd (3-A)  0
  Lac qui Parle Valley (3-A)  0
 

Monday, April 22, 2019 7:00 PM
  Richfield (3-AAA)  0
  Chanhassen (2-AAAA)  0
 

Monday, April 22, 2019 7:00 PM
  Stillwater Area (4-AAAA)  0
  Forest Lake (7-AAAA)  0
 

Monday, April 22, 2019 7:30 PM
  Randolph (4-A)  0
  Mayer Lutheran (4-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  Bloomington Jefferson (2-AAAA)  0
  Benilde-St. Margaret's School (6-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  Cook County (7-A)  0
  Esko (7-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  Aitkin (7-AA)  0
  Staples-Motley (6-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  Luverne (3-AA)  0
  Redwood Valley H.S. (3-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  McGregor (5-A)  0
  Carlton (7-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  Marshall (2-AAA)  0
  Fairmont (2-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  Menahga (5-A)  0
  Parkers Prairie (6-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  Park Rapids Area (8-AA)  0
  Crosby-Ironton (7-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  New York Mills (6-A)  0
  Wadena-Deer Creek (8-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  Ashby H.S./Destiny Academy (6-A)  0
  Hancock (6-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  Moose Lake/Willow River (7-AA)  0
  Two Harbors (7-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  Detroit Lakes (8-AAA)  0
  Pequot Lakes (8-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  Sauk Centre (6-AA)  0
  Benson (3-AA)  0
(DH)
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  Bertha-Hewitt/ Verndale Raiders (5-A)  0
  Sebeka (5-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  Silver Bay (Wm. Kelley) (7-A)  0
  Floodwood (7-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
    0
  Willmar (5-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  Atwater-Cosmos-Grove City H.S. (3-AA)  0
  Morris Area  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  St. Paul Highland Park (3-AAA)  0
  Minneapolis Southwest (6-AAAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  Atwater-Cosmos-Grove City H.S. (3-AA)  0
  Morris Area/Chokio-Alberta (3-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  Park Rapids Area (8-AA)  0
  Crosby-Ironton (7-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  Kelliher/Northome (8-A)  0
  Nevis (5-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  Ottertail Central Bulldogs (8-AA)  0
  Pillager (6-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  Perham (8-AA)  0
  Pelican Rapids (6-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  Fergus Falls (8-AAA)  0
  Sartell-Saint Stephen (8-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:00 PM
  B O L D (3-A)  0
  Montevideo (3-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:15:00 PM
  Providence Academy (5-AA)  0
  Spectrum (5-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:15:00 PM
  Henry Sibley (3-AAAA)  0
  Mahtomedi (4-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:15:00 PM
  St. Croix Lutheran Academy (4-AA)  0
  DeLaSalle (6-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:15:00 PM
  Edina (6-AAAA)  0
  Wayzata (6-AAAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:15:00 PM
  Tartan (4-AAAA)  0
  Hill-Murray School (4-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Houston (1-A)  0
  Schaeffer Academy (1-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  St. Charles (1-AA)  0
  Lewiston-Altura (1-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Plainview-Elgin-Millville (1-AA)  0
  Fillmore Central (1-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Anoka (7-AAAA)  0
  Maple Grove (5-AAAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Apple Valley (3-AAAA)  0
  Eastview (3-AAAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Chaska (2-AAAA)  0
  St. Louis Park (6-AAAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Duluth Denfeld (7-AAA)  0
  Grand Rapids (7-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Duluth East (7-AAAA)  0
  Cloquet (7-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Eagan (3-AAAA)  0
  Farmington (1-AAAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Fertile-Beltrami (8-A)  0
    0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Irondale (5-AAAA)  0
  Centennial (5-AAAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Osseo (5-AAAA)  0
  Champlin Park (5-AAAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Park Center (5-AAAA)  0
  Elk River (8-AAAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Richfield (3-AAA)  0
  Bloomington Kennedy (6-AAAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Rosemount (3-AAAA)  0
  Burnsville (2-AAAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Shakopee (2-AAAA)  0
  Lakeville South (1-AAAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Virginia (7-AA)  0
  Proctor (7-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Eveleth-Gilbert (7-AA)  0
  Mesabi East (7-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Andover (7-AAAA)  0
  Spring Lake Park (5-AAAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  NCE/UH Titans (8-A)  0
  Mahnomen/Waubun Thunderbirds (8-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  St. Anthony Village (4-AAA)  0
  Concordia Academy-Roseville (4-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  St. Agnes (4-AA)  0
  Visitation (3-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Prior Lake (2-AAAA)  0
  Lakeville North (1-AAAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Lake Park-Audubon (8-A)  0
  Bagley (8-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Princeton (7-AAA)  0
  Rogers (5-AAAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Littlefork-Big Falls (7-A)  0
  Mountain Iron-Buhl (7-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Hutchinson (2-AAA)  0
  Delano (6-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Cherry (7-A)  0
  Marshall School, Duluth (7-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Holy Family Catholic (5-AA)  0
  Orono (6-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Robbinsdale Cooper (6-AAA)  0
  Minneapolis Washburn (6-AAAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Litchfield (5-AA)  0
  Watertown-Mayer (5-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Warroad (8-AA)  0
  Lake of the Woods H.S. (8-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Randolph (4-A)  0
  Glenville-Emmons/Alden-Conger (1-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Madelia (2-A)  0
  Janesville-Waldorf-Pemberton H.S. (2-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
    0
  Marshall County Central /Tri-County (8-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Lac qui Parle Valley (3-A)  0
  Kerkhoven-Murdock-Sunburg H.S. (3-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Academy of Holy Angels (3-AAA)  0
  Columbia Heights (4-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Fertile-Beltrami (8-A)  0
  East Polk North Stars (8-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  North Branch (7-AAA)  0
  Big Lake (5-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  St. Francis HS  0
  Monticello (5-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  North Woods (7-A)  0
  Chisholm (7-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Glencoe-Silver Lake (5-AA)  0
  New London-Spicer (3-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Brooklyn Center (5-AA)  0
  Fridley (4-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Kimball Area (4-A)  0
  Eden Valley-Watkins (6-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Blackduck (8-A)  0
  Pine River-Backus (5-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Ogilvie (5-A)  0
  East Central H.S. (5-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Upsala (6-A)  0
  Long Prairie-Grey Eagle H.S. (6-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Cleveland (2-A)  0
  Martin Luther/Granada-Huntley-East Chain/Truman (2-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Twin Cities Academy/ Great River Tigers (4-AA)  0
  Chesterton Academy - Edina (4-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  GMLOK Bulldogs (1-AA)  0
  Mabel-Canton (1-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Ada-Borup (8-A)  0
  Red Lake County Central (8-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Minneota/Canby (3-AA)  0
  Dawson-Boyd (3-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Rockford (5-AA)  0
  Dassel-Cokato (5-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Lakeview (3-A)  0
  MACCRAY (3-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Waconia (2-AAA)  0
  New Prague (1-AAAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Russell-Tyler-Ruthton (3-A)  0
  Renville County West (3-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Belgrade-Brooten-Elrosa H.S. (6-A)  0
  Holdingford (6-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Annandale (6-AA)  0
  Mound Westonka (6-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Mayer Lutheran (4-A)  0
  Southwest Christian (5-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Robbinsdale Armstrong (6-AAAA)  0
  Totino-Grace (4-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  St. Francis (7-AAAA)  0
  Monticello (5-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Deer River (7-A)  0
  Ely (7-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Superior  0
  Hermantown (7-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Hill City (5-A)  0
  Nashwauk-Keewatin (7-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Christian Life Academy (4-A)  0
  Cristo Rey Jesuit H.S. (4-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Hibbing H.S. (7-AAA)  0
  International Falls H.S. (7-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Pine City (7-AA)  0
  Braham (5-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:30 PM
  Maple Lake (5-AA)  0
  Howard Lake-Waverly-Winsted H.S. (5-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 4:45:00 PM
  Chatfield (1-AA)  0
  Cotter/Hope Lutheran (1-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Albert Lea (1-AAA)  0
  Rochester Mayo (1-AAAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Rochester Century (1-AAAA)  0
  Northfield (1-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  East Grand Forks (8-AA)  0
  Barnesville (8-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Jackson County Central (3-AA)  0
  Lake Crystal-Wellcome Memorial (2-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Mankato East (2-AAA)  0
  Rochester John Marshall (1-AAAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Minnesota Valley Lutheran (2-A)  0
  Springfield (2-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Owatonna (1-AAAA)  0
  Austin (1-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Red Wing (1-AAA)  0
  Mankato West (2-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Sleepy Eye (2-A)  0
  Buffalo Lake-Hector-Stewart (2-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  West Lutheran (4-A)  0
  Lester Prairie \ Holy Trinity (4-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Winona (1-AAA)  0
  Faribault (2-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Stewartville (1-AA)  0
  Byron (1-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Foley H.S.  0
  Little Falls (8-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Browerville (6-A)  0
  Royalton (6-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Norwood-Young America (5-AA)  0
  Sibley East (2-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Albany (6-AA)  0
  Mora (7-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Le Sueur-Henderson (2-AA)  0
  Tri-City United (2-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Rochester Lourdes (1-AA)  0
  Kasson-Mantorville (1-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Wheaton-Herman-Norcross (6-A)  0
  West Central Area School (6-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Thief River Falls (8-AA)  0
  Hawley (8-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Zumbrota-Mazeppa (1-AA)  0
  Kenyon-Wanamingo (2-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Wabasha-Kellogg (1-A)  0
  La Crescent- Hokah (1-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  G-F-W (2-AA)  0
  Sleepy Eye Saint Mary's (2-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Foley (6-AA)  0
  Little Falls (8-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Ortonville (6-A)  0
  Clinton-Graceville-Beardsley H.S. (6-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Badger/GB-MR (8-A)  0
  Red Lake Falls (8-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Dover-Eyota (1-AA)  0
  Caledonia/Spring Grove (1-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Hillcrest Lutheran Academy (6-A)  0
  Brandon-Evansville (6-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Swanville (6-A)  0
  Osakis (6-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  New Ulm Cathedral (2-A)  0
  Wabasso (3-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Goodhue (1-A)  0
  Cannon Falls (2-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Willmar  0
  Alexandria Area H.S. (8-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:00 PM
  Belle Plaine (2-AA)  0
  Jordan (2-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:30 PM
  Blue Earth Area (2-AA)  0
  Waseca (2-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:30 PM
  New Ulm (2-AAA)  0
  Worthington (2-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:30 PM
  New York Mills (6-A)  0
  Wadena-Deer Creek (8-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:30 PM
  Detroit Lakes (8-AAA)  0
  Pequot Lakes (8-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:30 PM
  Windom Area (3-AA)  0
    0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:30 PM
  Sebeka (5-A)  0
  Bertha-Hewitt/ Verndale Raiders (5-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:30 PM
  Lake City (1-AA)  0
  Triton  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:30 PM
  Perham (8-AA)  0
  Pelican Rapids (6-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:30 PM
  Ottertail Central Bulldogs (8-AA)  0
  Pillager (6-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:30 PM
  Luverne  0
  Redwood Valley H.S. (3-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:30 PM
  Windom Area (3-AA)  0
  Saint James Area (3-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 5:30 PM
  BOLD  0
  Montevideo (3-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 6:00 PM
  Ashby H.S./Destiny Academy (6-A)  0
  Hancock (6-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 6:00 PM
  Sauk Centre (6-AA)  0
  Benson (3-AA)  0
(DH)
 

Tuesday, April 23, 2019 6:00 PM
  Kerkhoven-Murdock-Sunburg H.S. (3-A)  0
  Lac qui Parle Valley (3-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 6:00 PM
    0
  Willmar (5-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 6:00 PM
  Aitkin (7-AA)  0
  Staples-Motley (6-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 6:00 PM
  Dawson-Boyd (3-A)  0
  Minneota/Canby (3-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 6:00 PM
  MACCRAY (3-A)  0
  Lakeview (3-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 6:00 PM
  Lake City (1-AA)  0
  Triton (1-AA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 6:00 PM
  Renville County West (3-A)  0
  Russell-Tyler-Ruthton (3-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 6:00 PM
  Fergus Falls (8-AAA)  0
  Sartell-Saint Stephen (8-AAA)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 6:00 PM
  Menahga (5-A)  0
  Parkers Prairie (6-A)  0
 

Tuesday, April 23, 2019 6:00 PM
  Kelliher/Northome (8-A)  0
  Nevis (5-A)  0
 















 


Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499