Home      Administration
  Track and Field, Boys  >    Results       Standings       Rosters       Records        Hy-Tek Download        Statistics
Track and Field, Boys Results
Select Game Date:
For School Year:
And the Activity:
Conference:
Class:


Thursday, April 19, 2018 1:00 AM
  Roseau (8-A)  0
  Thief River Falls  0
 

Thursday, April 19, 2018 3:00 PM
  New Ulm (2-AA)  0
  Hutchinson (2-AA)  0
 

Thursday, April 19, 2018 3:00 PM
  St. Peter (2-A)  0
  Hutchinson (2-AA)  0
 

Thursday, April 19, 2018 3:00 PM
  G-F-W (2-A)  0
  Hutchinson (2-AA)  0
 

Thursday, April 19, 2018 3:30 PM
  Red Lake County (8-A)  0
  Quentin Jones Invite  0
 

Thursday, April 19, 2018 3:30 PM
  West Marshall Fusion (8-A)  0
  NCTC-TRF  0
 

Thursday, April 19, 2018 3:45:00 PM
  Braham (5-A)  0
  East Central (5-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 3:45:00 PM
  Hinckley-Finlayson (5-A)  0
  East Central (5-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:00 PM
  Albany (5-A)  0
  Becker (8-AA)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:00 PM
  Lester Prairie \ Holy Trinity (2-A)  0
  Maple Lake (5-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:00 PM
  Little Falls (8-AA)  0
  Becker (8-AA)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:00 PM
  Rush City (5-A)  0
  East Central (5-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:00 PM
  St. Cloud Cathedral (5-A)  0
  Becker (8-AA)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:00 PM
  Russell-Tyler-Ruthton (3-A)  0
    0
 

Thursday, April 19, 2018 4:00 PM
  Wadena-Deer Creek (6-A)  0
  Pillager (6-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:00 PM
  Watertown-Mayer (5-A)  0
  Annandale Invitational  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:00 PM
  TBD  0
  Rogers (5-AA)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:00 PM
  Delano (2-AA)  0
  Annandale Invitational  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:00 PM
  Monticello (8-AA)  0
  Sauk Rapids 9-10  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:00 PM
  Russell-Tyler-Ruthton (3-A)  
    
 

Thursday, April 19, 2018 4:00 PM
  Bagley/Fosston Invitational  0
  Bagley/Fosston (8-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:00 PM
  Holdingford (5-A)  0
  Annandale (5-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:00 PM
  Centennial (5-AA)  0
  Annandale (5-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:00 PM
  Central Minnesota Christian (3-A)  0
  Lac Qui Parle Vall/Daw-B (3-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:00 PM
  Parkers Prairie (6-A)  0
  Pillager (6-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:00 PM
  Waterville-Elysian-Morristown H.S. (2-A)  0
  Janesville-Waldorf-Pemberton H.S. (2-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:00 PM
  Northome/Kelliher/Blackduck Bulldogs (8-A)  0
  Bagley/Fosston (8-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:00 PM
  New LIfe Academy / Bethany Academy (4-A)  0
  Invitational   0
 

Thursday, April 19, 2018 4:30 PM
  Albert Lea (1-AA)  0
  Kasson-Mantorville (1-AA)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:30 PM
  Barnesville (8-A)  0
  Pelican Rapids (8-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:30 PM
  Bethlehem Academy (1-A)  0
  Triton (1-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:30 PM
  Breckenridge (6-A)  0
  Pelican Rapids (8-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:30 PM
  GMLOKS Bulldogs (1-A)  0
  Triton (1-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:30 PM
  Hayfield (1-A)  0
  Kasson-Mantorville (1-AA)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:30 PM
  Kenyon-Wanamingo (1-A)  0
  Triton (1-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:30 PM
  MACCRAY/RCW (3-A)  0
  Lac Qui Parle Vall/Daw-B (3-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:30 PM
  Medford (1-A)  0
  Triton (1-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:30 PM
  Minneapolis Southwest (6-AA)  0
  Faribault (1-AA)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:30 PM
  MHA/SPA  0
  Mounds Park Academy (4-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:30 PM
  Ortonville (6-A)  0
  Lac Qui Parle Vall/Daw-B (3-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:30 PM
  Pine Island (1-A)  0
  Triton (1-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:30 PM
  Rochester John Marshall (1-AA)  0
  Faribault (1-AA)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:30 PM
  Rochester Lourdes (1-A)  0
  Triton (1-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:30 PM
  Providence Academy (4-A)  0
  Breck School (4-A)  0
(Cancelled)
 

Thursday, April 19, 2018 4:30 PM
  M/T/GHEC/MLJayhawks (2-A)  0
  Janesville-Waldorf-Pemberton H.S. (2-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:30 PM
  MACCRAY/RCW (3-A)  0
  Lac Qui Parle Vall/Daw-B (3-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:30 PM
  Hillcrest Lutheran Academy (6-A)  0
  Pelican Rapids (8-A)  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:30 PM
  United Clay-Becker (8-A)  0
  Pelican Rapids Invite  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:30 PM
  Ottertail Central Bulldogs (6-A)  0
  Pelican Rapids  0
 

Thursday, April 19, 2018 4:30 PM
  Benson/KMS (6-A)  0
  Lac qui Parle Valley Invitational  0
 

Friday, April 20, 2018 11:00 AM
  TCU Titan Invite  0
  Tri-City United (2-A)  0
 

Friday, April 20, 2018 11:00 AM
  Jordan (2-A)  0
  Tri-City United (2-A)  0
 

Friday, April 20, 2018 3:00 PM
  St. Louis Park (6-AA)  0
  Robbinsdale Armstrong (6-AA)  0
 

Friday, April 20, 2018 3:00 PM
  Edina (6-AA)  0
  Armstrong Invitational  0
 

Friday, April 20, 2018 3:00 PM
  Champlin Park (5-AA)  0
  Armstrong Invitational  0
 

Friday, April 20, 2018 3:30 PM
  Two Harbors (7-A)  0
  Saints Invite  0
 

Friday, April 20, 2018 3:30 PM
  Two Harbors (7-A)  0
  St. Francis (7-AA)  0
 

Friday, April 20, 2018 3:30 PM
  Minneapolis Roosevelt (4-AA)  0
  St. Francis (7-AA)  0
 

Friday, April 20, 2018 3:30 PM
  Prairie Seeds Academy (4-A)  0
  St. Francis (7-AA)  0
 

Friday, April 20, 2018 3:30 PM
  Mesabi East (7-A)  0
  Crosby-Ironton (7-A)  0
 

Friday, April 20, 2018 3:30 PM
  Concordia Academy-Roseville (4-A)  0
  St. Francis (7-AA)  0
 

Friday, April 20, 2018 3:30 PM
  Minneapolis South (6-AA)  0
  Saints Invitational  0
 

Friday, April 20, 2018 3:30 PM
  St. Paul Johnson (4-AA)  0
  St. Francis (7-AA)  0
 

Friday, April 20, 2018 3:45:00 PM
  Lakeville South (1-AA)  0
  Wayzata (6-AA)  0
 

Friday, April 20, 2018 3:45:00 PM
  Ada-Borup/Norman County West (8-A)  0
  Mahnomen High School  0
 

Friday, April 20, 2018 4:00 PM
  Duluth Denfeld (7-AA)  0
  Norm Ayen Invitational  0
 

Friday, April 20, 2018 4:00 PM
  Eveleth-Gilbert (7-A)  0
  Crosby-Ironton (7-A)  0
 

Friday, April 20, 2018 4:00 PM
  Cambridge-Isanti Invitational  0
  Cambridge-Isanti (7-AA)  0
 

Friday, April 20, 2018 4:00 PM
  Hibbing H.S. (7-AA)  0
  Saints Invite  0
 

Friday, April 20, 2018 4:00 PM
  Red Lake County (8-A)  0
  Early Bird  0
 

Friday, April 20, 2018 4:00 PM
  Mountain Iron-Buhl (7-A)  0
  International Falls H.S. (7-A)  0
(JH(6-9))
 

Friday, April 20, 2018 4:00 PM
  Esko (7-A)  0
  Packer Invite  0
 

Friday, April 20, 2018 4:00 PM
  Fond du Lac Ojibwe (7-A)  0
  Crosby-Ironton (7-A)  0
 

Friday, April 20, 2018 4:00 PM
  Pillager (6-A)  0
  Crosby-Ironton (7-A)  0
 

Friday, April 20, 2018 4:00 PM
  Mankato East (2-AA)  0
  Austin Invite  0
 

Friday, April 20, 2018 4:00 PM
  Hopkins (6-AA)  0
  River Falls High School  0
 

Friday, April 20, 2018 4:00 PM
  South Ridge/Cherry/N. Woods/Northeast Range (7-A)  0
  Crosby-Ironton (7-A)  0
 

Friday, April 20, 2018 4:15:00 PM
  Chatfield (1-A)  0
  Lewiston-Altura (1-A)  0
 

Friday, April 20, 2018 4:15:00 PM
  Staples Motley (6-A)  0
  Foley (8-AA)  0
 

Friday, April 20, 2018 4:15:00 PM
  Glencoe-Silver Lake (2-A)  0
  Foley (8-AA)  0
 

Friday, April 20, 2018 4:15:00 PM
  Pierz (5-A)  0
  Foley (8-AA)  0
 

Friday, April 20, 2018 4:30 PM
  Schaeffer Academy (1-A)  0
  Plainview-Elgin-Millville (1-A)  0
 















 


Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499