Home      Administration
  Wrestling  >    Results       Standings       Rosters       Records        Statistics Program Information Deadline: Tues., Feb. 19
Wrestling Results
Select Game Date:
For School Year:
And the Activity:
Conference:
Class:


Thursday, January 17, 2019 3:30 PM
  Irondale - Spring Lake Park-St. Anthony Village (4-AAA)  0
  Proctor/Hermantown (7-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 4:00 PM
  Mahtomedi (4-AA)  0
  Henry Sibley (3-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 4:00 PM
  Hastings (3-AAA)  0
  Henry Sibley (3-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 4:30 PM
  Irondale - Spring Lake Park-St. Anthony Village (4-AAA)  0
  Cambridge-Isanti (7-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 4:30 PM
  Centennial (4-AAA)  0
  Mounds View (4-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 4:30 PM
  Medford (2-A)  0
  Maple River (2-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 4:30 PM
  Cretin-Derham Hall (3-AAA)  0
  Mounds View (4-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 4:30 PM
  Irondale - Spring Lake Park-St. Anthony Village (4-AAA)  0
  Maple Grove (5-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  ST. JAMES TRIANGULAR  0
  Saint James Area (3-A)  0
(ST. JAMES TRIANGULAR)
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Triangular  0
  Little Falls H.S. (8-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Breckenridge (6-A)  0
  West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville (6-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Fairmont/Martin County West (3-AA)  0
  Worthington (3-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Fulda/Murray Cty Central (3-AA)  0
  Worthington (3-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Hastings (3-AAA)  0
  Henry Sibley (3-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Madelia/Truman/Martin Luther Jayhawks (3-A)  0
  Saint James Area (3-A)  0
(ST. JAMES TRIANGULAR)
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Milaca/Faith Christian (7-AA)  0
  Albany (6-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  North (4-AAA)  0
  St. Thomas Academy (1-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Richfield (5-AA)  0
  Robbinsdale Cooper (5-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Royalton/Upsala (7-A)  0
  Aitkin (7-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Simley (1-AA)  0
  Tartan (4-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Brainerd H.S. (8-AAA)  0
  Little Falls H.S. (8-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Blackduck/Cass Lake Bena Bears (7-A)  0
  Royalton/Upsala (7-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Mille Lacs Raiders (7-A)  0
  Royalton/Upsala (7-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Dawson-Boyd - Lac Qui Parle - Montevideo United (3-AA)  0
  Pipestone Area (3-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Wadena-Deer Creek (6-A)  0
  West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville (6-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Dawson-Boyd - Lac Qui Parle - Montevideo United (3-AA)  0
  Atwater-Cosmos-Grove City H.S. (4-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Atwater-Cosmos-Grove City H.S. (4-A)  0
  Pipestone Area (3-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Fairmont/Martin County West (3-AA)  0
  Fulda/Murray Cty Central (3-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Brainerd H.S. (8-AAA)  0
  Becker (6-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  New Ulm Area (3-AA)  0
  St. James  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  New Ulm Area (3-AA)  0
  Madelia/Truman/Martin Luther Jayhawks (3-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  South Saint Paul (4-AA)  0
  Tartan (4-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Tri-City United (2-AA)  0
  LeSueur-Henderson (2-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Tri-City United (2-AA)  0
  Norwood-Young America (4-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  MAHACA (3-AA)  0
  B O L D (5-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Breckenridge (6-A)  0
  Wadena-Deer Creek (6-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Mille Lacs Raiders (7-A)  0
  Aitkin (7-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  United South Central (2-A)  0
  WEM/JWP (2-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Saint Clair/Mankato Loyola (2-A)  0
  WEM/JWP (2-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  South Saint Paul (4-AA)  0
  Simley (1-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Little Falls H.S. (8-AAA)  0
  Becker (6-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  St. Croix Lutheran Academy (4-AA)  0
  North (4-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  LeSueur-Henderson (2-A)  0
  Norwood-Young America (4-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Mille Lacs Raiders (7-A)  0
  Blackduck/Cass Lake Bena Bears (7-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  New London-Spicer (3-AA)  0
  Annand/M Lk Lightning (6-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  New London-Spicer (3-AA)  0
  Watertown Mayer/ Mayer Luth. (2-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Jackson County Central (3-A)  0
  WEM/JWP (2-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  MAHACA (3-AA)  0
  Redwood-River Valley (3-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 5:00 PM
  Annand/M Lk Lightning (6-AA)  0
  New London-Spicer (3-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 6:00 PM
  Milaca/Faith Christian (7-AA)  0
  Albany (6-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 6:00 PM
  Minneota (3-A)  0
  Canby (3-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 6:00 PM
  Robbinsdale Armstrong (5-AAA)  0
  Park Center (5-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 6:00 PM
  Marshall Tigers (3-AA)  0
  Windom Area  0
 

Thursday, January 17, 2019 6:00 PM
  New Prague (2-AAA)  0
  Delano (2-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 6:00 PM
  Edina (6-AAA)  0
  Minneapolis Southwest (6-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 6:00 PM
  Watertown Mayer/ Mayer Luth. (2-AA)  0
  Annand/M Lk Lightning (6-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 6:00 PM
  Waconia (2-AA)  0
  Orono (5-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 6:00 PM
  Rogers (5-AAA)  0
  Saint Michael-Albertville High School  0
 

Thursday, January 17, 2019 6:00 PM
  Trinity School at River Ridge (4-A)  0
  Columbia Heights (5-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 6:00 PM
  Sibley East (4-A)  0
  Lake Crystal Wellcome Memorial Area (2-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 6:00 PM
  Wayzata (5-AAA)  0
  Minnetonka (6-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 6:00 PM
  Minneapolis South (6-AAA)  0
  Waconia (2-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 6:15:00 PM
  Big Lake (6-AA)  0
  Rocori (8-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 6:15:00 PM
  Sauk Rapids-Rice (8-AAA)  0
  Fergus Falls (8-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 6:15:00 PM
  Willmar (8-AAA)  0
  Sartell-Saint Stephen (8-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 6:15:00 PM
  Saint Cloud Tech (8-AAA)  0
  Alexandria Area (8-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 6:15:00 PM
  Redwood-River Valley (3-AA)  0
  B O L D (5-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Scott West (2-AA)  0
  Northfield H.S. (1-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Rochester Century (1-AAA)  0
  Austin H.S. (1-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Coon Rapids (7-AAA)  0
  Anoka (7-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Elk River (7-AAA)  0
  Andover H.S. (7-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Champlin Park (7-AAA)  0
  Blaine (7-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Kasson-Mantorville (1-AA)  0
  Kenyon-Wanamingo (2-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Rochester John Marshall (1-AAA)  0
  Owatonna (1-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Rosemount (2-AAA)  0
  Burnsville (2-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  St. Peter (2-AA)  0
  Blue Earth Area (2-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Shakopee (2-AAA)  0
  Apple Valley (2-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Totino-Grace (5-AA)  0
  Osseo (5-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Tracy-Milroy-Balaton\Westbrook-Walnut-Grove (3-A)  0
  Quad County (5-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Triton (1-A)  0
  Cannon Falls (1-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  White Bear Lake Area (4-AAA)  0
  Forest Lake (7-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Zumbrota-Mazeppa (1-A)  0
  Lake City (1-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Pine Island (1-AA)  0
  Bryon High School  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Chaska/Chanhassen Storm Hawks (6-AAA)  0
  Mound-Westonka (5-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Stewartville (1-AA)  0
  Goodhue (1-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Minneapolis South (6-AAA)  0
  Orono (5-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  United North Central Warriors (8-A)  0
  Walker-Hack-Akeley/Nevis (7-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Princeton (7-AA)  0
  St. Francis (7-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Rogers H.S.  0
  St. Michael-Albertville H.S. (5-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Pine Island  0
  Byron (1-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Park (3-AAA)  0
  Stillwater Area (4-AAA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Buffalo  0
  Monticello (6-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  New Richland-H-E-G H.S. (2-A)  0
  Westfield Razorbacks (2-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  St. Croix Lutheran Academy (4-AA)  0
  St. Thomas Academy (1-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Marshall High School  0
  Windom/Mountain Lake Cobras (3-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:00 PM
  Annand/M Lk Lightning (6-AA)  0
  Watertown Mayer/ Mayer Luth. (2-AA)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:30 PM
  Bemidji (8-AAA)  0
  Frazee (8-A)  0
 

Thursday, January 17, 2019 7:30 PM
  Detroit Lakes (8-AA)  0
  Perham (8-AA)  0
 

Friday, January 18, 2019 12:00 AM
  Dilworth-Glyndon-Felton H.S. (8-AA)  0
  United Clay Becker Badgers (8-AA)  0
 

Friday, January 18, 2019 12:00 AM
  Pierz (8-AA)  0
  New London-Spicer (3-AA)  0
 

Friday, January 18, 2019 8:00 AM
  St. Paul Harding (3-AAA)  0
  East Ridge Tournament  0
 

Friday, January 18, 2019 9:00 AM
  Anoka (7-AAA)  0
  Chisago Lakes Tournament  0
 

Friday, January 18, 2019 10:00 AM
  Virginia Area (7-AA)  0
  North Branch (4-AA)  0
 

Friday, January 18, 2019 11:00 AM
  Mahnomen/Waubun Thunderbirds (8-A)  0
  Lake Park/Audubon Tournament  0
 

Friday, January 18, 2019 1:00 PM
  Breckenridge (6-A)  0
  Terry Teiken Invite  0
 

Friday, January 18, 2019 1:00 PM
  Pelican Rapids (6-A)  0
  United Clay Becker Badgers (8-AA)  0
 

Friday, January 18, 2019 1:00 PM
  Sauk Centre-Melrose (8-AA)  0
  New London-Spicer (3-AA)  0
 

Friday, January 18, 2019 1:00 PM
  Pequot Lks/Pine River-B (8-AA)  0
  United Clay Becker Badgers (8-AA)  0
 

Friday, January 18, 2019 1:00 PM
  Wadena-Deer Creek (6-A)  0
  Lake Park-Audubon  0
 

Friday, January 18, 2019 2:00 PM
  Henry Sibley (3-AAA)  0
  Chisago Lakes Invite  0
 

Friday, January 18, 2019 2:00 PM
  Bertha-Hewitt/ Verndale /Parkers Prairie (6-A)  0
  Red Lake County Central (8-A)  0
 

Friday, January 18, 2019 2:00 PM
  Park Rapids Area (8-AA)  0
  Red Lake County Central (8-A)  0
 

Friday, January 18, 2019 3:00 PM
  St. Thomas Academy (1-AA)  0
  East Ridge Tournament  0
 

Friday, January 18, 2019 3:30 PM
  Albany (6-AA)  0
  New London-Spicer (3-AA)  0
 

Friday, January 18, 2019 3:30 PM
  Belgrade-Brooten-Elrosa H.S. (5-A)  0
  NLS Invitational  0
 

Friday, January 18, 2019 3:30 PM
  Glencoe - Lester Prairie (2-AA)  0
  New London-Spicer Invitational  0
 

Friday, January 18, 2019 4:00 PM
  C-E-C Lumberjacks (7-AA)  0
  Chisago Ind. Trny.  0
 

Friday, January 18, 2019 4:00 PM
  Henry Sibley (3-AAA)  0
  Chisago Lakes (4-AA)  0
 

Friday, January 18, 2019 4:00 PM
  Park Rapids Area (8-AA)  0
  Red Lake County Central (8-A)  0
 

Friday, January 18, 2019 4:00 PM
  LPGE-Browerville Wolves (5-A)  0
  Kerkhoven-Murdock-Sunburg H.S. (5-A)  0
 

Friday, January 18, 2019 4:00 PM
  Tri-City United (2-AA)  0
  East Ridge Invite  0
 

Friday, January 18, 2019 4:00 PM
  Cretin-Derham Hall (3-AAA)  0
  East Ridge Ruckus  0
 

Friday, January 18, 2019 4:00 PM
  KMS Duals  0
  Kerkhoven-Murdock-Sunburg H.S. (5-A)  0
 

Friday, January 18, 2019 4:00 PM
  Litchfield (6-AA)  0
  Kerkhoven-Murdock-Sunburg H.S. (5-A)  0
 

Friday, January 18, 2019 4:00 PM
  Becker (6-AA)  0
  Chisago Lakes `Takedown Cancer` Tourney  0
 

Friday, January 18, 2019 4:00 PM
  Border West Buccaneers (6-A)  0
  Lisbon Tournament  0
 

Friday, January 18, 2019 4:30 PM
  Rochester Century (1-AAA)  0
  East Ridge Ruckus  0
(individual tournament)
 

Friday, January 18, 2019 5:00 PM
  Apple Valley (2-AAA)  0
  East Ridge (3-AAA)  0
 

Friday, January 18, 2019 5:00 PM
  Blaine (7-AAA)  0
  East Ridge (3-AAA)  0
 

Friday, January 18, 2019 5:00 PM
  Hibbing (7-AA)  0
  North Branch (4-AA)  0
 

Friday, January 18, 2019 5:00 PM
  Norwood-Young America (4-A)  0
  Howard Lake-Waverly-Winsted H.S. (4-A)  0
 

Friday, January 18, 2019 5:00 PM
  Paynesville Area (5-A)  0
  North Branch (4-AA)  0
 

Friday, January 18, 2019 5:00 PM
  Rocori (8-AAA)  0
  Foley (6-AA)  0
 

Friday, January 18, 2019 5:00 PM
  St. Charles (1-A)  0
  Dover-Eyota (1-A)  0
 

Friday, January 18, 2019 5:00 PM
  St. Peter (2-AA)  0
  WEM/JWP (2-A)  0
 

Friday, January 18, 2019 5:00 PM
  Winona/Winona Cotter (1-AAA)  0
  Mankato East (2-AA)  0
 

Friday, January 18, 2019 5:00 PM
  Spectrum (4-A)  0
  Howard Lake-Waverly-Winsted H.S. (4-A)  0
 

Friday, January 18, 2019 5:00 PM
  West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville (6-A)  0
  KMS DUALS  0
 

Friday, January 18, 2019 5:00 PM
  Delano (2-AA)  0
  North Branch Invitational  0
 

Friday, January 18, 2019 5:00 PM
  Minneapolis Roosevelt (5-AA)  0
  Howard Lake-Waverly-Winsted H.S. (4-A)  0
 

Friday, January 18, 2019 5:00 PM
  Chaska/Chanhassen Storm Hawks (6-AAA)  0
  East Ridge Ruckus  0
 

Friday, January 18, 2019 5:00 PM
  Minneapolis Roosevelt (5-AA)  0
  Norwood-Young America (4-A)  0
 

Friday, January 18, 2019 5:00 PM
  Wabasso / Red Rock Central (3-A)  0
  Mankato East (2-AA)  0
 

Friday, January 18, 2019 5:00 PM
  Winona/Winona Cotter (1-AAA)  0
  Wabasso / Red Rock Central (3-A)  0
 

Friday, January 18, 2019 5:00 PM
  St. Michael-Albertville H.S. (5-AAA)  0
  East Ridge Invite  0
 

Friday, January 18, 2019 5:00 PM
  Roseville Area (4-AAA)  0
  East Ridge (3-AAA)  0
 

Friday, January 18, 2019 5:00 PM
  Park (3-AAA)  0
  East Ridge INV  0
(INV)
 

Friday, January 18, 2019 5:00 PM
  South Saint Paul (4-AA)  0
  East Ridge Tournament  0
 

Friday, January 18, 2019 5:00 PM
  Mora (7-AA)  0
  Foley (6-AA)  0
 

Friday, January 18, 2019 5:30 PM
  LPGE-Browerville Wolves (5-A)  0
  Pipestone Area (3-A)  0
 

Friday, January 18, 2019 6:00 PM
  GMLOS Bulldogs (1-A)  0
  Dover-Eyota (1-A)  0
 

Friday, January 18, 2019 6:00 PM
  GMLOS Bulldogs (1-A)  0
  St. Charles (1-A)  0
 

Friday, January 18, 2019 6:00 PM
  Lewiston-Altura/Rushford-Peter (1-A)  0
  La Crescent- Hokah (1-AA)  0
 















 


Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499