Home      Administration
  Wrestling   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Atwater-Cosmos-Grove City H.S. - Wrestling Schedule

Date Time Opponent Site Score Extras
12/1/2017 3:30 PM Canby  (3A) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   43-21 
12/1/2017 3:30 PM Pipestone Area  (3A) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   43-29 
12/1/2017 4:30 PM Norwood-Young America  (4A) None Selected   64-12 
12/7/2017 5:00 PM Sauk Centre-Melrose (8AA) Melrose Area H.S.   47-15 
12/7/2017 5:00 PM Dawson-Boyd - Lac Qui Parle - Montevideo United (3AA) Melrose Area H.S.   34-37 
12/15/2017 4:00 PM Redwood-River Valley (3AA) Redwood Valley H.S.   0-0 
12/16/2017 9:00 AM Redwood-River Valley (3AA) Redwood Valley H.S.   0-0 
12/19/2017 5:00 PM Morris Area Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   50-21 
12/19/2017 6:00 PM New London-Spicer  (3AA) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   57-9 
12/21/2017 5:00 PM Royalton/Upsala (7A) Upsala H.S.   40-26 
12/21/2017 5:00 PM Eden Valley-Watkins  (4A) Royalton H.S.   61-9 
12/27/2017 5:00 PM St. Agnes  (4A) St. Agnes H.S.   71-3 
12/27/2017 5:00 PM St. Paul Washington Technology Magnet (4AA) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   65-6 
12/27/2017 6:00 PM Howard Lake-Waverly-Winsted H.S. (4A) Howard Lake-Waverly-Winsted H.S.   74-0 
1/5/2018 2:30 PM BBE Invitational Belgrade-Brooten-Elrosa H.S.   0-0 
1/9/2018 6:00 PM Benson  (5A) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   57-19 
1/11/2018 5:00 PM Zumbrota-Mazeppa  (1A) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   6-53 
1/11/2018 5:00 PM Minnewaska Area H.S. (5A) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   51-16 
1/11/2018 5:00 PM Belgrade-Brooten-Elrosa H.S. (5A) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   30-32 
1/11/2018 5:00 PM Redwood-River Valley (3AA) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   45-18 
1/13/2018 9:00 AM Wabasso / Red Rock Central (3A) Wabasso H.S.   28-40 
1/13/2018 10:00 AM Adrian Area (3A) Adrian H.S.   64-9 
1/13/2018 1:00 PM Minneota  (3A) Wabasso H.S.   14-52 
1/16/2018 6:00 PM B O L D  (5A) B O L D H.S.   55-9 
1/16/2018 6:30 PM Tracy-Milroy-Balaton\Westbrook-Walnut-Grove (3A) BOLD   18-44 
1/16/2018 8:00 PM Sibley East  (4A) B O L D H.S.   0-0 
1/18/2018 5:00 PM Paynesville Area  (5A) Paynesville Area H.S.   44-24 
1/27/2018 10:00 AM WCC Tournament Benson H.S.   0-0 
2/2/2018 5:00 PM Pierz  (8AA) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   0-0 
2/2/2018 5:00 PM Annand/M Lk Lightning (6AA) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   0-0 
2/8/2018 5:00 PM Kimball Area  (4A) SCSU   0-0 


It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
 


Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499