Home      Administration
  Wrestling   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Atwater-Cosmos-Grove City H.S. - Wrestling Schedule

Date Time Opponent Site Score Extras
11/30/2018 3:00 PM Big Lake  (6AA) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   44-19 
11/30/2018 4:30 PM Canby  (3A) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   58-6 
11/30/2018 7:00 PM Norwood-Young America  (4A) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   71-3 
12/6/2018 5:00 PM Kimball Area  (4A) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   50-21 
12/6/2018 5:00 PM B O L D  (5A) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   64-9 
12/11/2018 5:00 PM Sibley East  (4A) Sibley East H.S.   63-6 
12/11/2018 6:00 PM Tri-City United  (2AA) Tri-City United H.S.   33-21 
12/13/2018 5:00 PM Royalton/Upsala (7A) Eden Valley-Watkins H.S.   50-21 
12/13/2018 5:00 PM Eden Valley-Watkins  (4A) Eden Valley-Watkins H.S.   53-14 
12/20/2018 5:00 PM LPGE-Browerville Wolves (5A) Sauk Centre H.S.   25-28 
12/20/2018 5:00 PM Sauk Centre-Melrose (8AA) Sauk Centre H.S.   69-12 
12/20/2018 6:30 PM Tracy-Milroy-Balaton\Westbrook-Walnut-Grove (3A) Sauk Centre   26-35 
12/21/2018 TBD Redwood-River Valley (3AA) Redwood Valley H.S.   0-0 
12/22/2018 TBD Redwood-River Valley (3AA) Redwood Valley H.S.   0-0 
12/28/2018 4:00 PM Ogilvie  (7A) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   72-12 
12/28/2018 5:00 PM St. Agnes  (4A) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   73-0 
12/28/2018 6:00 PM Howard Lake-Waverly-Winsted H.S. (4A) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   60-6 
1/4/2019 2:30 PM BBE Invitational Belgrade-Brooten-Elrosa H.S.   0-0 (1st place)
1/11/2019 5:00 PM Benson  (5A) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   49-18 
1/11/2019 5:00 PM Morris Area Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   42-27 
1/12/2019 9:00 AM Zumbrota-Mazeppa  (1A) Wabasso H.S.   36-25 
1/12/2019 1:00 PM Adrian Area (3A) Wabasso H.S.   52-18 
1/12/2019 5:00 PM Minneota  (3A) None Selected   45-22 
1/17/2019 5:00 PM Dawson-Boyd - Lac Qui Parle - Montevideo United (3AA) Montevideo H.S.   56-10 
1/17/2019 5:00 PM Pipestone Area  (3A) Montevideo H.S.   63-9 
1/24/2019 5:00 PM Paynesville Area  (5A) Paynesville Area H.S.   0-0 
1/24/2019 5:00 PM Minnewaska Area H.S. (5A) Paynesville Area H.S.   0-0 
1/29/2019 5:00 PM New London-Spicer  (3AA) New London-Spicer H.S.   0-0 
1/29/2019 5:00 PM Kerkhoven-Murdock-Sunburg H.S. (5A) New London-Spicer H.S.   0-0 
2/1/2019 6:00 PM Pierz  (8AA) Pierz H.S.   0-0 
2/5/2019 4:00 PM WCC Tournament B O L D H.S.   0-0 


It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
 


Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499