Home      Administration
  Wrestling   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Paynesville Area High School - Wrestling Schedule

Date Time Opponent Site Score Extras
12/1/2017 3:30 PM Canby  (3A) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   29-39 
12/1/2017 5:00 PM Pipestone Area  (3A) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   30-47 
12/1/2017 7:00 PM Norwood-Young America  (4A) Atwater-Cosmos-Grove City H.S.   48-19 
12/8/2017 5:00 PM Kimball Area  (4A) Kimball Area H.S.   41-29 
12/8/2017 5:00 PM Belgrade-Brooten-Elrosa H.S. (5A) Kimball Area H.S.   24-52 
12/14/2017 6:30 PM Eden Valley-Watkins  (4A) Eden Valley-Watkins H.S.   62-6 
12/15/2017 5:00 PM Zimmerman  (6AA) Zimmerman H.S.   60-20 
12/15/2017 5:00 PM Irondale - Spring Lake Park-St. Anthony Village (4AAA) Zimmerman H.S.   48-22 
12/21/2017 5:00 PM Howard Lake-Waverly-Winsted H.S. (4A) Paynesville Area H.S.   64-6 
12/21/2017 5:00 PM Kerkhoven-Murdock-Sunburg H.S. (5A) Paynesville Area H.S.   35-36 
1/4/2018 5:00 PM LPGE-Browerville Wolves (5A) Royalton H.S.   18-53 
1/4/2018 7:00 PM Royalton/Upsala (7A) Royalton H.S.   22-45 
1/5/2018 5:00 PM Minnewaska Area H.S. (5A) Minnewaska Area H.S.   30-38 
1/5/2018 5:00 PM Sauk Centre-Melrose (8AA) Paynesville Area H.S.   44-30 
1/12/2018 4:00 PM Paynesville Invitational Paynesville Area H.S.   0-0 (3rd place)
1/18/2018 5:00 PM Atwater-Cosmos-Grove City H.S. (4A) Paynesville Area H.S.   24-44 
1/19/2018 5:00 PM North Branch  (4AA) North Branch H.S.   0-0 (2nd place)
1/25/2018 5:00 PM Becker  (6AA) Becker H.S.   21-53 
1/25/2018 5:00 PM Rocori  (8AAA) Becker H.S.   30-43 
1/26/2018 5:00 PM St. Cloud Apollo  (6AA) Saint Cloud Apollo H.S.   52-30 
1/26/2018 5:00 PM Albany  (6AA) Saint Cloud Apollo H.S.   33-37 
1/26/2018 5:00 PM Sauk Rapids-Rice  (8AAA) Saint Cloud Apollo H.S.   33-42 
1/30/2018 5:00 PM Osakis  (5A) Osakis H.S.   51-22 
1/30/2018 5:00 PM B O L D  (5A) Osakis H.S.   45-33 
1/30/2018 5:00 PM Quad County (5A) Osakis H.S.   70-12 
2/1/2018 5:00 PM Holdingford  (7A) Holdingford H.S.   59-6 
2/1/2018 5:00 PM Pierz  (8AA) Holdingford H.S.   24-48 
2/2/2018 6:30 PM New London-Spicer  (3AA) Paynesville Area H.S.   48-35 
2/8/2018 5:00 PM Sauk Centre-Melrose (8AA) None Selected   48-31 
2/8/2018 5:00 PM Benson  (5A) Benson H.S.   42-39 
2/8/2018 5:00 PM Ortonville None Selected   56-24 


It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
 


Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499