Home      Administration
  Wrestling   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Rocori High School        (8-8-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
Thoennes, Caleb 8
106 Winter, Gavin 7
113 Goebel, Mathew 7
113 Hemmesch, Luke 8
113 Moscho, Austin 8
120 Hansen, Ben 9
120 Rose, Ryan 8
126 Hoerter, Dillon 8
126 Kunz, Ryan 9
132 Kerzmann, Trent 11
132 Mann, James 11
138 Court, Max 12
138 Grefe, Zavier 11
138 Winter, Logan 11
138 Wood, Braden 8
145 Humbert, Brock 10
152 Feldhege, Gunnar 12
160 Swanson, Zach 12
170 Primus, Ben 10
170 Theis, Henry 9
182 Stang, Connor 8
195 Evens, Nate 11
220 Rajkowski, Mason 8
220 Schafer, Dylan 12
Schedule
12/5/2017Albany 0 - 0
12/7/2017Willmar 6 - 63 L
12/14/2017Fergus Falls 57 - 18 W
12/15/2017Redwood-River Valley0 - 0
12/16/2017Redwood-River Valley0 - 0
12/21/2017Pierz 27 - 46 L
1/4/2018Eden Valley-Watkins 68 - 3 W
1/9/2018St. Cloud Apollo 60 - 15 W
1/9/2018Annand/M Lk Lightning31 - 35 L
1/12/2018Brainerd H.S.40 - 34 W
1/13/2018Minnewaska Area H.S.0 - 0
1/20/2018Cambridge-Isanti 16 - 48 L
1/20/2018Pierz 15 - 60 L
1/20/2018Moorhead 48 - 25 W
1/20/2018Mora 25 - 42 L
1/25/2018Becker 31 - 27 W
1/25/2018Paynesville Area 43 - 30 W
2/1/2018Sauk Rapids-Rice 33 - 41 L
2/8/2018Alexandria Area 33 - 32 W
2/8/2018Saint Cloud Tech15 - 60 L

Full Schedule
Head Coach:
Dustin Kramer
kramerd@rocori.k12.mn.us
320.685.3951
Assistant Coach:
Chuck Griffith, Paul Court
Grant Johnson, Brian Mackendrick
Nate Humbert
Student Manager:
Katie Hormann
Sidney Brang, Morgan Gropper

State Tournament
March 1-3, 2018
Xcel Energy Center
  •  
  • Brackets

    Section 8AAA Tournament
    Individuals -Saturday.
    February 24, 2018

    One Day meet at St Cloud Tech
    7:30 am - Skin check
    9":45 am - Pigtail matches - 2 matches per weight/4 mats
    11 am - Quarter-Final matches - 4 mats
    1 pm - Consolation Pigtails - 4 mats
    2:30 pm - Champion SF/Consolation SF - 4 mats - 5th/6th polaces matches - 4 mats
    5 pm - Championships (1st-2nd; 3rd-4th - 2 mats
    True 2nd to follow

    Central Lakes Standings
    Willmar 8-0-0
    Saint Cloud Tech 6-1-0
    Sauk Rapids-Rice 4-5-0
    Brainerd H.S. 3-2-0
    Rocori 3-3-0
    Alexandria Area 3-5-0
    Sartell-Saint Stephen 1-3-0
    Fergus Falls 1-4-0
    St. Cloud Apollo 0-7-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499