Home      Administration
  Track and Field, Boys   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
United Clay-Becker        (0-0-0)
** This team is a cooperative sponsorship between: Hawley High School, Lake Park-Audubon,
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
0 Alex Strehlow 11
0 Ari Larson 7
0 Austin Osland 12
0 Bailey Johnson 11
0 Bailey Ranstrom 12
0 Ben Olson 9
0 Benjamin Geeslin 7
0 Blake Tuckner 10
0 Bradley Olson 7
0 Brendon Flores 11
0 Brett Daggett 8
0 Caidin Larson 8
0 Caleb Dyrud 8
0 Chase Libak 11
0 Cody Wolbeck 10
0 Cole Sunde 9
0 David Flaten 11
0 Derek Tibbetts 7
0 Donnie Loegering 12
0 Dylan Klages 8
0 Elijah Fitzpatrick 9
0 Esben O'Connell 7
0 Ethan Anderson 8
0 Ethan Highness 12
0 Ethan Langseth 7
0 Garrett Cossette 9
0 Hayden Groeneweg 8
0 Hunter Magnusson 11
0 Isaac Ames 10
0 Jacob Beaudine-Schlick 10
0 Jacob Vetter 11
0 Jermiah Nies 10
0 John Jacobson 9
0 John Vetter 7
0 Jonathan Teigen 12
0 Justin Bentley 10
0 Kamron Smith 7
0 KeenanSyverson 10
0 Landen Bahls 9
0 Liam O'Connell 9
0 Logan Reiland 10
0 Masyn Johnson 10
0 Matt Thompson 10
0 Micah Seaboy 9
0 Nicholas Groth 9
0 Nick Donovan 11
0 Noah Glad 11
0 Parker Tjaden 12
0 Patrick Hofstrand 11
0 Riley Carlson 9
0 Sam Harrison 12
0 Shane Todd 9
0 Shawn Skjold 10
0 Steven Sellin 7
0 Taylor Johnson 7
0 Tyler Hogenson 7
0 Tyler Todd 12
0 Will Hannesson 11
0 William Gunning 7
0 Zakary Perala 9
0 Zeb Lewis 9
Schedule
4/10/2018Barnesville 0 - 0
4/13/2018Perham 0 - 0
4/17/2018Hawley Early Bird0 - 0
4/19/2018Pelican Rapids Invite0 - 0
4/24/2018Barnesville 0 - 0
4/26/2018Hawley Valley Plains0 - 0
5/1/2018Hawley Booster0 - 0
5/3/2018Pelican Rapids 0 - 0
5/8/2018Pelican Rapids 0 - 0
5/10/2018Frazee 0 - 0
5/15/2018HOL Conference Meet0 - 0
5/17/2018Ada-Borup Invite0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Laura Januszewski, Peder Naatz, Jon Hinrichs
pnaatz@hawley.k12.mn.us
218-483-3555
Assistant Coach:
Aaron Haugen
Kailee Martinson

State Tournament
June 8-9, 2018
Hamline University, St. Paul
  •  
  • Brackets

    Section 8A Tournament
    Thur., May 24, 2018
    Thur., May 24, 2018
    Thur., May 24, 2018

    Saturday, June 2, 2018
    Last Play Date: 6/2/18
    Sub 29 - LOW
    Sub 30 - Pelican Rapids
    Sub 31 - EGF

    Section - DGF

    Heart O'lakes Standings
    Dilworth-Glyndon-Felton H.S. 1-0-0
    United Clay-Becker 0-0-0
    Perham 0-0-0
    Roseau 0-0-0
    Thief River Falls 0-0-0
    Barnesville 0-0-0
    Breckenridge 0-0-0
    Frazee 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499