Home      Administration
  Wrestling   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Sauk Centre-Melrose        (2-2-0)
** This team is a cooperative sponsorship between: Melrose Area High School, Sauk Centre High School,
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
113 Hernandez, Manuel 8
132 Hererra, Steven 8
170 Polipnick , Phil 11
182 Rameriz, David 7
106 Berscheit, Sam 8
106 Brinkman, Josh 8
106 Christen, Mitchell 7
106 Garcia, Lazaro 10
106 Sjogren, Coy 9
113 Walter, Miles 8
120 Gooden, Allyniese 7
120 Millard, Ben 8
132 Braun, Carter 10
132 Canfield, Jacob 9
138 Rangel, Edurado 9
138 Sanchez, Carlos 12
145 Counter Welle, Avery 11
145 Glasener, Luke 12
145 Romero, Moises 12
152 Barrera, Jose 8
152 Wensmann, Karter 10
160 Wolbeck, Colten 11
170 Raya, Brayan 12
170 Thomas, Daniel 12
182 Gilk, Nick 8
182 Raya, Roberto 12
182 Sjogren, Will 7
195 Rivers, Mathis 9
195 Sanchez, Alberto 8
220 Cheadle, Caleb 12
220 Sjogren, Sam 11
Schedule
12/1/2017Melrose Early Bird Tourn.0 - 0 T
(8th)
12/1/2017Eden Valley-Watkins 0 - 0 T
(9th 38 pts)
12/7/2017Atwater-Cosmos-Grove City H.S.15 - 47 L
12/7/2017Dawson-Boyd - Lac Qui Parle - Montevideo United12 - 59 L
12/8/2017Osakis 36 - 34 W
12/8/2017Ortonville 48 - 24 W
12/15/2017Blackduck/Cass Lake Bena Bears0 - 0 T
(30th)
1/5/2018Minnewaska Area H.S.0 - 0
1/5/2018Paynesville Area 0 - 0
1/9/2018Belgrade-Brooten-Elrosa H.S.19 - 47 L
1/9/2018B O L D 44 - 25 W
1/12/2018Paynesville0 - 0
1/16/2018LPGE-Browerville Wolves9 - 65 L
1/16/2018Albany 0 - 0
1/18/2018MAHACA0 - 0
1/18/2018Ottertail Central Bulldogs0 - 0
1/19/2018New London/Spicer Invite0 - 0
1/23/2018Litchfield 0 - 0
1/23/2018Perham 0 - 0
2/2/2018Fergus Falls 0 - 0
2/2/2018Roseau 0 - 0
2/2/2018Pequot Lks/Pine River-B0 - 0
2/8/2018Benson 0 - 0
2/8/2018Paynesville Area 0 - 0
2/8/2018Ortonville 0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Vaughn Glasener-Chad Marthaler
vglasener@isd740.org
320-256-5160
Assistant Coach:
Robert Anderson
Student Manager:
Savanah Deters

State Tournament
March 1-3, 2018
Xcel Energy Center
  •  
  • Brackets

    Section 8AA Tournament

    TEAM -
    Saturday, Feb. 17,
    2018

    Last Play Date: 2/24/18

    Ralph Engelstad Arena - TRF.
  •  
  • Brackets

    West Central Standings
    Atwater-Cosmos-Grove City H.S. 1-0-0
    B O L D 1-1-0
    Minnewaska Area H.S. 0-0-0
    MAHACA 0-0-0
    Sauk Centre-Melrose 0-0-0
    Dawson-Boyd - Lac Qui Parle - Montevideo United 0-0-0
    Benson 0-5-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499