Home      Administration
  Track and Field, Boys   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Ortonville High School        (0-0-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
0 Andrew Pillatzki 11
0 Austin Eastman 9
0 Benjamin Eustice 12
0 Danny Eastman 11
0 Evan Halbe 8
0 Gary Vangsness 7
0 Jacob Hoernemann 11
0 Kyler Speth 7
0 Mark Bedell 7
0 Matthew Wellendorf 12
0 Nathan Ehrenberg 9
0 Nathan Gustafson 7
0 Nathan Neu 9
0 Nathaniel Miska 9
0 Quintin Schablin 8
0 Robert Angelo 8
0 Sergio Clark-Carbajal 11
0 Thomas Eustice 9
0 Zach Nelson 12
0 Zander Campbell 8
Schedule
4/5/2018Minnewaska Area H.S.0 - 0 T
4/17/2018Morris Area/Chokio-Alberta0 - 0
4/19/2018Lac Qui Parle Vall/Daw-B0 - 0 T
4/24/2018Wheaton/Herman-Norcross0 - 0 T
5/11/2018A.B.E. Track0 - 0 T
5/11/2018Lakeview 0 - 0 T
5/11/2018Hancock 0 - 0 T
5/11/2018Clinton-Graceville-Beardsley H.S.0 - 0 T
5/11/2018West Central Area School0 - 0 T
5/17/2018Hillcrest Lutheran Academy0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Lynn Keller
Lynn.Keller@ortonville.k12.mn.us
320-839-6181
Assistant Coach:
Jason Blanshan
sheila hoernemann
Trevor Keller

State Tournament
June 8-9, 2018
Hamline University, St. Paul
  •  
  • Brackets

    Section 6A Tournament
    May 23 SS 2019
    May 30 Section-2019
    SS 21 Morris
    SS 22 Pillager
    SS 23 Sebeka
    Fergus Falls High School
  •  
  • Brackets

    Pheasant Standings
    A.B.E. Track 0-0-0
    Hancock 0-0-0
    Hillcrest Lutheran Academy 0-0-0
    Ortonville 0-0-0
    Wheaton/Herman-Norcross 0-0-0
    Clinton-Graceville-Beardsley H.S. 0-0-0
    West Central Area 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499