Home      Administration
  Basketball, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Parkers Prairie High School        (0-0-0)
red.gif
white.gif
Girls Basketball


Varsity Roster
# Name Pos Grade
2 Megan Blake G 10
12 Ana Marquardt G 10
14 Macy Jakubiec G 11
24 Veronica Schwartz G 12
32 Abby Burquest F 12
34 Faith Alberts F 10
40 Hali Moske F 11
42 Emily Benzinger G 11
44 Reghan DeBoer F 11
Schedule
11/27/2018Sebeka 0 - 0
11/29/2018Bertha-Hewitt 0 - 0
11/29/2018Bertha-Hewitt 0 - 0
12/4/2018Rothsay 0 - 0
12/4/2018Rothsay 0 - 0
12/6/2018Wadena-Deer Creek 0 - 0
12/6/2018Wadena-Deer Creek 0 - 0
12/11/2018West Central Area School0 - 0
12/11/2018West Central Area School0 - 0
12/14/2018Battle Lake 0 - 0
12/14/2018Battle Lake 0 - 0
12/18/2018Wheaton/Herman-Norcross0 - 0
12/18/2018Wheaton/Herman-Norcross0 - 0
12/20/2018New York Mills 0 - 0
12/28/2018Verndale 0 - 0
12/28/2018Verndale 0 - 0
1/4/2019Ashby H.S./Destiny Academy0 - 0
1/8/2019Underwood 0 - 0
1/8/2019Underwood 0 - 0
1/11/2019Brandon-Evansville 0 - 0
1/14/2019Long Prairie-Grey Eagle H.S.0 - 0
1/14/2019Long Prairie-Grey Eagle H.S.0 - 0
1/17/2019Rothsay 0 - 0
1/17/2019Rothsay 0 - 0
1/21/2019Belgrade-Brooten-Elrosa H.S.0 - 0
1/21/2019Belgrade-Brooten-Elrosa H.S.0 - 0
1/22/2019Osakis 0 - 0
1/22/2019Osakis 0 - 0
1/24/2019Battle Lake 0 - 0
1/24/2019Battle Lake 0 - 0
1/29/2019Hancock 0 - 0
1/29/2019Hancock 0 - 0
1/31/2019Hillcrest Lutheran Academy0 - 0
1/31/2019Hillcrest Lutheran Academy0 - 0
2/5/2019Ashby H.S./Destiny Academy0 - 0
2/7/2019Underwood 0 - 0
2/7/2019Underwood 0 - 0
2/9/2019Ada-Borup 0 - 0
2/12/2019Browerville 0 - 0
2/14/2019Brandon-Evansville 0 - 0
2/19/2019Hillcrest Lutheran Academy0 - 0
2/19/2019Hillcrest Lutheran Academy0 - 0
2/21/2019Henning 0 - 0
2/21/2019Henning0 - 0
2/21/2019Henning 0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
John Noga
jnoga@pp.k12.mn.us
218 338 4079 ext. 312
Assistant Coach:
B-Squad Alicia Kruse
Sari Lind
Student Manager:
Kylie Velde
Leeanna Merrick

State Tournament
March 13-16, 2019
Williams Arena, Maturi Pavilion & Concordia
  •  
  • Brackets

    Section 6A Tournament
    Feb 25 High seed
    Feb 28 High Seed
    Mar 2 1/4 final
    Mar 5 Semi finals
    Mar 8 Final
    Feb 25 High seed
    Feb 28 High Seed
    Mar 2 1/4 final
    Mar 5 Semi finals
    Mar 8 Final


    UMM/Morris, Concordia
    & other sites
  •  
  • Brackets

    Little Eight Standings
    Underwood 10-2-0
    Brandon-Evansville 9-9-0
    Battle Lake 6-6-0
    Rothsay 1-9-0
    Hillcrest Lutheran Academy 1-16-0
    Parkers Prairie 0-0-0
    Ashby H.S./Destiny Academy 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499