Home      Administration
  Hockey, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Roseau High School        (2-1-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 Kiana Flaig G 10
2 Lindsey Kallis D 11
3 Jenna Byfuglien D 11
4 Veronica Jacques F 8
5 Maddie Jerome (C) F 12
6 Kayla Santl F 9
7 MacKenzie Bergstrom (C) F 12
8 Lindsey Santl (C) F 12
9 Maggie Crosson F 11
10 Anika Stoskopf F 9
11 Ellice Murphy D 11
12 Lauren Johnson F 11
13 Ella Helgeson F 10
14 Gina Wensloff F 11
15 Ellie Hedlund D 10
16 Reese Strand F 10
18 Jodi Ostroski F 10
19 Kacie Bjerk F 11
30 Rylie Bjerklie G 9
Schedule
11/12/2016River Lakes Stars0 - 1 L
11/15/2016International Falls H.S.10 - 1 W
11/22/2016Bemidji 8 - 0 W
11/25/2016Edina 1 - 5 L
11/26/2016Breck School2 - 6 L
11/29/2016Thief River Falls2 - 4 L
12/2/2016Eden Prairie 0 - 0
12/3/2016Minnetonka 0 - 0
12/6/2016Moorhead 0 - 0
12/10/2016North Wright County0 - 0
12/22/2016East Grand Forks 0 - 0
12/27/2016Cretin-Derham Hall 0 - 0
12/28/2016Eden Prairie Tournament0 - 0
12/29/2016Eden Prairie Tournament0 - 0
1/3/2017Warroad 0 - 0
1/7/2017East Grand Forks 0 - 0
1/10/2017Crookston High School Pirates0 - 0
1/14/2017Hibbing/Chisholm0 - 0
1/17/2017Bemidji 0 - 0
1/20/2017Brainerd H.S.0 - 0
1/24/2017Moorhead 0 - 0
1/27/2017Sartell/Sauk Rapids Stormin Sabres0 - 0
1/28/2017Saint Cloud Icebreakers0 - 0
1/31/2017Thief River Falls0 - 0
2/6/2017Warroad 0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Steve Huglen
steve@huglenlaw.com
218-463-9918
Assistant Coach:
Katelyn Byfuglien
Kelsey Vatnsdal
Paul Grafstrom

State Tournament
February 22-25, 2017
Xcel Energy Center & Ridder Arena
  •  
  • Brackets

    Section 8AA Tournament
    Monday - February 6, 2017 - Seeding Coaches Vote

    Thursday - February 9, 2017 - Play-In Game

    Saturday - February 11, 2017 - QF

    Tuesday - February 14, 2017 - SF

    Friday - February 17, 2017 - Finals
    Thursday - 7 pm - Play-In Game @ High Seed

    Saturday - Time TBD - QF @ High Seed

    Tuesday - 7 pm - SF @ High Seed

    Friday - 7 pm - Finals @ Neutral 'Site
  •  
  • Brackets

    Greater Minnesota Standings
    Moorhead 0-0-0
    East Grand Forks 0-0-0
    Roseau 0-0-0
    Thief River Falls 0-0-0
    Warroad 0-0-0
    Crookston High School Pirates 0-0-0
    Bemidji 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2016 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499