Home      Administration
  Track and Field, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Benson/KMS        (0-0-0)
** This team is a cooperative sponsorship between: Benson High School, Kerkhoven-Murdock-Sunburg H.S.,
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
0 Abbie Mitteness 10
0 Abigail Caffro 10
0 Ali Gunderson 8
0 Allie Mitteness 10
0 Amiah Akerson 12
0 Angela Chou 11
0 Anna McNeill 8
0 Ashley Tostenson 11
0 Azura Goodall 7
0 Chasey Arndt 12
0 Chloe Overlie 8
0 Claire Ricard 10
0 Cora Gleason 9
0 Dacotah Rohner 12
0 Destiny Aranda 9
0 Eleanor Habben 8
0 Elizabeth Skare 8
0 Elizabeth Thompson 8
0 Ellie Schiller 12
0 Erika Collins 9
0 Evelyn Castillo 8
0 Gracie Lenz 11
0 Gracie Mulder 9
0 Greta Lundquist 9
0 Hannah Lingbeek 8
0 Isabella Quisberg 8
0 Jessica Young 9
0 Kallie Anders 8
0 Karla Padilla 8
0 Kisha Malacek 10
0 Libby McGeary 7
0 Macy Rohner 7
0 Madeline Stallings 11
0 Madison Rohner 10
0 Madyson Elliott 7
0 Makenna Wieland 9
0 Mariah Ahrndt 10
0 Marley Rush 8
0 Molly O'Leary 8
0 Morgan Schmidt 9
0 Natalie Gleason 7
0 Sara Jeppesen 10
0 Selena Morales 9
0 Susan Knutson 9
0 Taylor Rohner-Swart 8
0 Taylor Samuelson 9
Schedule
4/3/2018Atwater-Cosmos-Grove City H.S.0 - 0
4/3/2018Morris Area/Chokio-Alberta0 - 0
4/3/2018Atwater-Cosmos-Grove City H.S.0 - 0
4/10/2018Morris Area/Chokio-Alberta0 - 0
4/17/2018Minnewaska Area H.S.0 - 0
4/19/2018Lac qui Parle Valley Invitational0 - 0
4/24/2018Morris Area/Chokio-Alberta0 - 0
4/24/2018Central MN Christian/Community Christian0 - 0
4/24/2018MACCRAY/RCW0 - 0
5/1/2018MACCRAY/RCW0 - 0
5/1/2018Yellow Medicine East H.S.0 - 0
5/3/2018New London-Spicer Invitational0 - 0
5/10/2018Yellow Medicine East H.S.0 - 0
5/15/2018WCC Meet0 - 0
5/24/2018Subsections0 - 0
5/31/2018Sections0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Lisa Kurtzbein
lmenden@benson.k12.mn.us
(320) 843-2710
Assistant Coach:
Jill McGeary
Student Manager:
Madison Wrobleski, Samantha Carlson, Greta Szczur, Greta Lundquist

State Tournament
June 8-9, 2018
Hamline University, St. Paul
  •  
  • Brackets

    Section 6A Tournament
    May 23 SS 2019
    May 30,/2019
    SS 21 Morris
    SS 22 Pillager
    SS 23 Sebeka
    Fergus Falls High School

    West Central Standings
    Atwater-Cosmos-Grove City H.S. 0-0-0
    Benson/KMS 0-0-0
    BOLD / BLH 0-0-0
    Yellow Medicine East H.S. 0-0-0
    Melrose Area 0-0-0
    Montevideo 0-0-0
    Morris Area/Chokio-Alberta 0-0-0
    Paynesville Area 0-0-0
    Sauk Centre 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499